Желаем удачи. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я: ШЛЯХОМ РЕФОРМ (№75-76, 17.09.2011г.) - 20 Сентября 2011 - ГАЗЕТА "КРЕМІНЩИНА"
Воскресенье, 19.05.2024, 16:06| Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Вы вошли как Гость

Меню сайта
ПРАЗДНИКИ

Праздники Украины

Главная » 2011 » Сентябрь » 20 » ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я: ШЛЯХОМ РЕФОРМ (№75-76, 17.09.2011г.)
11:54
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я: ШЛЯХОМ РЕФОРМ (№75-76, 17.09.2011г.)

Своєчасне надання медичної допомоги, забезпечення подальшого лікування людини, попередження виникнення ускладнень чи будь-яких нових захворювань – все це нелегка робота медичних працівників. І лише реорганізація системи охорони здоров’я відкриває нові можливості для лікувальних закладів, помножуючи ефективність їх діяльності. На це спрямована регіональна цільова програма розвитку системи охорони здоров’я Луганської області на 2011-2014 роки, прийнята Луганською обласною радою, і, відповідно, районна програма. Як іде процес реформування охорони здоров’я Кремінського району, кореспонденту «Кремінщини»  розповіла головний лікар КУ «Кремінське РТМО», депутат районної ради від Партії регіонів Лариса Альфредівна Кульбач:

– Наша система охорони здоров’я сьогодні справді потребує реформ, які зумовлені тим, що державна система охорони здоров’я не виконує свої функції в повній мірі і не може забезпечити якісне медичне обслуговування пацієнтам, які цього потребують, в обсязі, який гарантовано державою. Нестача коштів на зміцнення матеріально-технічної бази, віднов-лення оснащення, кадровий дефіцит – все це негативно впливає на якість лікувально-діагностичного процесу, що, зрештою, позначається на самих пацієнтах. Бюджет лікарні складається із заробітної плати медпрацівників, плати за енергоносії, медикаменти, харчування та паливно-мастильні матеріали, і лише решта, а це зовсім невеликий відсоток, – кошти на розвиток охорони здоров’я. Тому сьогодні, з огляду на недостатнє фінансування з одного боку, та прогресивний рух медицини, впровадження новітніх технологій – з іншого, нам усе складніше дотримуватися звичного режиму роботи та розвиватися.

Більшу частину бюджету складає заробітна плата. Цього року у процесі реформування відбулося значне скорочення робочих місць (67 ставок), покинути роботу були вимушені пенсіонери, як особи, які мають соціальний захист – пенсію (окрім тих, хто займає посаду лікаря), щоб молоді працівники мали змогу залишитися на роботі, повністю закрився дитячий корпус, який зараз здається в оренду. Медичну допомогу нашим роділлям, породіллям та новонародженим тепер надають медпрацівники лікарні у місті Рубіжне (за рахунок трансферів – коштів, виділених із Кремінського районного бюджету). Проте продовжує діяти гінекологічне відділення та, об’єднані в одне, травматологічне і хірургічне відділення. До пологового будинку перемістили дитяче відділення, а на місце травматологічного – терапевтичне. У подальшому плануємо створити Центр первинної медико-санітарної допомоги на базі існуючої поліклініки, де людям надаватиметься амбулаторно-поліклінічна допомога на первинному рівні. Залучення коштів ведеться поза бюджетом: на спецрахунок перераховують кошти Управління праці та соціального захисту населення і територіальний центр соціального обслуговування (вони частково орендують перший поверх, на якому, окрім того, працюють відділення профоглядів та призовна комісія). Важливо, що всі вищеперераховані заходи дозволили нам заощадити 2 мільйони гривень. Це великі гроші, проте і їх недостатньо.

Зараз у комунальній установі  «Кремінське РТМО» залишається складна фінансова ситуація, але, думаю, до кінця року за участі районної та обласної рад, районної держадміністрації ми отримаємо додаткову субвенцію, щоб гідно завершити цей фінансовий рік.

Проте ми робимо все можливе, аби наше медичне об’єднання лише поліпшувало свою діяльність, набуваючи все нових сил та можливостей. Так, згідно з комплексною державною програмою енергозбереження України, у центральній районній лікарні сьогодні триває капітальний ремонт. Проект включає у себе утеплення будівель, заміну вікон та дверей на пластикові тощо. На всі ці заходи Кремінське РТМО одержало 3 мільйони 178 тисяч гривень. Взагалі, проект розраховано на 6 мільйонів гривень (додатково включаються ще й заміна покрівлі та теплокомунікацій), тому ми продовжимо брати участь у ньому і наступного року. Це дасть змогу комунальній установі «Кремінське районне територіальне медичне об’єднання» нормально функціонувати, надаючи необхідну допомогу населенню району.

Рішенням сесії районної ради від 10.02.2011 року №4/38 затверджена районна цільова комплексна Програма розвитку охорони здоров’я в Кремінському районі на 2011–2014 роки, метою якої є удосконалення організації та поліпшення якості надання медичної допомоги населенню. В рамках програми проведено оптимізацію ліжкового фонду (з початку року скорочено 20 ліжок), створено міжрайонне пологове відділення на базі Рубіжанського ТМО, відкрито медико-біологічний клас на базі ЗОШ №2, за позабюджетні кошти придбано санітарний автомобіль для Макіївського пункту швидкої медичної допомоги. Заохочується до навчання в медичних навчальних закладах молодь (у 2011 році видано 13 цільових направлень до Луганського державного медичного університету).

Сподіваюся, що нормативно-правові акти з охорони здоров’я продовжуватимуть змінюватися, і переважно – на краще, що реформування в галузі медицини допоможе Кремінському РТМО полегшити своє існування, як у фінансовому плані, так і у плані зміцнення матеріально-технічної бази. А ми чекатимемо на нові проекти й охоче братимемо в них активну участь заради розвитку медицини у районі та задля здоров’я його мешканців.

Яна ГУСАК.

Категория: МЕДИЦИНА | Просмотров: 703 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
ПОГОДА В КРЕМЕННОЙ
НАС ЧИТАЮТ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0